4.septembris

Projekta "Cienīgs darbs sociālās jomas darbiniekiem Latvijas"
Seminārs “Sociālais dialogs – cienīgs darbs”

 

2020.gada 17.septembrī, plkst.10.00

 

Veidenbauma iela 2,viesnīca “Tigra”, Priekuļos, Priekuļu novadā

 

Darba kārtība(pielikumā).

17.septembris


Projekta "Cienīgs darbs sociālās jomas darbiniekiem Latvijā" semināra  “Sociālais dialogs – cienīgs darbs” Priekuļu novadā, Priekuļos ,piedalījās  pašvaldību darbinieki  un darba devēji   no Vidzemes pašvaldībām.
Semināra dalībnieki noklausījās  iekšējās komunikācijas ekspertes Ievas Zaumanes lekciju par iekšējo komunikāciju kā atslēgu sadarbībai un iesaistei.

 

Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības konsultants darba aizsardzības jautājumos Mārtiņš Pužuls informēja par darba aizsardzības jautājumiem, aizsardzības līdzekļiem COVID- 19 pandēmijā. M.Pužuls akcentēja, kādi  darba aizsardzības pasākumi jānodrošina attālināti strādājošiem darbiniekiem.
 

Darba koplīguma  tiesisko regulējumu Darba likumā un Atlīdzības likumā prezentēja Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības jurists Kaspars Rācenājs.

 

 

 

 

Latvijas Pašvaldību savienība aicina piedalīties vebinārā 

 

“Starpinstitūciju sadarbība sociālajā jomā Latvijā un Norvēģijā – labā prakse un inovatīvi risinājumi ikdienā un krīzes situācijā”

 

kas notiks 11. jūnijā 

plkst. 13.00-15.30

 

Vebināra mērķis ir praktiskās pieredzes un informācijas apmaiņa par startinstitūciju sadarbību, risinot sociālās jomas aktuālos jautājumus Latvijas un Norvēģijas pašvaldībās. Par aprūpētās dzīvesvietas pakalpojumu senioriem Rīgā stāstīs Rīgas domes Labklājības departamenta Sociālās pārvaldes priekšnieks, departamenta direktora vietnieks Mārtiņš Moors. Tukuma novada Sociālā dienesta direktore Ina Balgalve dalīsies pieredzē, kā tiek risinātas vardarbības ģimenēs situācijas Tukuma novadā. Savukārt Saldus novada Sociālā dienesta direktore Ina Behmane iepazīstinās ar bērnu tiesību aizsardzības darba pieredzi Saldus novadā. Norvēģijas Vietējo un reģionālo varas iestāžu asociācijas (KS) vecākā padomniece Hanne Ingerslev raksturos, kā globālās pandēmijas izraisītā ārkārtas situācija ir ietekmējusi sociāli neaizsargātās ģimenes Norvēģijā un kā tiek organizēta palīdzība tām. Kjell Arne Lie sniegs ieskatu, kā Hortenas pašvaldība organizēja darbu ar sociāli neaizsargātiem bērniem koronavīrusa krīzes laikā savā pašvaldībā.

 

Vebināra darba kārtība pievienota pielikumā - programma 11.06.2020_ LV.pdf

 

Vebinārs notiks ZOOM platformā. Saite tiks izsūtīta reģistrētajiem dalībniekiem. 

 

Aicinām reģistrēties dalībai seminārā līdz 10. jūnijam.

 

Reģistrācijas anketa ŠEIT

 

Vebināra darba valodas – latviešu un angļu, sinhronā tulkošana nodrošināta.

 

Vebinārs notiek projekta “Cienīgs darbs sociālās jomas darbiniekiem Latvijā” ietvaros. Projekts tiek īstenots ar Norvēģijas finanšu instrumenta 2014-2021 programmas “Sociālais dialogs – cienīgs darbs” finansiālu atbalstu.

 

 

Notiks projekta “Cienīgs  darbs sociālās jomas darbiniekiem Latvijā” atklāšanas VIDEOKONFERENCE

 

Šī gada 23.aprīlī, plkst. 11.00, Latvijas pašvaldību savienībā (LPS) notiks projekta “Cienīgs  darbs sociālās jomas darbiniekiem Latvijā” atklāšanas videokonference, kas norisināsies latviešu un angļu valodā.

Pasākuma programma skatāma Videokonferences_programma.docx    vai ŠEIT.

 

Videokonferenci ikviens interesents aicināts vērot tiešraidē  ŠEIT vai LPS vietnes sadaļā “Tiešraides, videoarhīvs”,

kā arī YouTube kanālā ŠEIT.  Tiešraides laikā būs iespēja uzdot jautājumus, sūtot tos uz e-pasta adresi tiesraide@lps.lv

 

Videokonferences laikā projekta atklāšanas uzrunu teikts Norvēģijas vēstnieks Latvijā Kristians Ēdegors, LPS priekšsēdis Gints Kaminskis un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības priekšsēdētājs Egils Baldzēns.

 

Videokonferences laikā tās dalībnieki dalīsies sociālā dialoga pieredzē Norvēģijā, Latvijā un Eiropā, stiprinot sadarbību un uzticību starp dialoga partneriem, lai tas sniegtu praktiskus ieguvumus gan darba devējiem, gan darbiniekiem.

 

Projekta mērķis ir veicināt cienīga darba principu ieviešanu sociālajā jomā, lai efektīvi uzlabotu darba vidi Latvijā, īstenojot sociālo dialogu. Projektu īsteno ar Norvēģijas finanšu instrumenta 2014-2021 programmas “Sociālais dialogs – cienīgs darbs” finansiālu atbalstu, tā norise būs 2 gadus.

 

Projektā realizē četri partneri – Latvijas Pašvaldību savienība kā vadošais partneris, Latvijas Pašvaldību darbinieku arodbiedrība, Norvēģijas Vietējo un reģionālo varas iestāžu asociācija (KS) un Norvēģijas Pašvaldību darbinieku arodbiedrība (Fagforbundet).


23.aprīlī notika projekta “Cienīgs  darbs sociālās jomas darbiniekiem Latvijā” atklāšanas videokonference .
Videokonferences ieraksts  -  ŠEIT

 

CIENĪGS DARBS SOCIĀLĀS JOMAS DARBINIEKIEM LATVIJĀ

 

Projekta mērķis – veicināt cienīga darba principu īstenošanu sociālā jomas darbinieku darba vides uzlabošanai Latvijā, izmantojot sociālo dialogu šī mērķa sasniegšanai

 

Projekta partneri: Latvijas Pašvaldību savienība (vadošais partneris), Latvijas Pašvaldību darbinieku arodbiedrība, Norvēģijas Vietējo un reģionālo varas iestāžu asociācija (KS), Norvēģijas Pašvaldību darbinieku arodbiedrība (Fagforbundet)

 

Projekta ieviešana: 01.04.2020.-31.03.2022.

 

Projekta aktivitātes:

  • Reģionālie semināri un individuālās konsultācijas ar pašvaldībām, lai veicinātu sociālo dialogu starp darba devējiem un arodbiedrībām;
  • Diskusiju un profesionālie mācību semināri pašvaldību politiķiem un sociālo dienestu vadītājiem un speciālistiem;
  • Rekomendāciju izstrāde cienīga darba principu īstenošanai sociālajā sektorā Latvijā.

 

Projekts tiek īstenots ar Norvēģijas finanšu instrumenta 2014-2021 programmas “Sociālais dialogs – cienīgs darbs” finansiālu atbalstu